Remonty

Parafia p.w. Nawiedzenia NMP w Wożuczynie

Remonty

Rok 2022, to kolejny sezon kontynuacji prac konserwatorskich Parafii Nawiedzenia NMP w Wożuczynie.
* We wrześniu zakończyła się, z wykorzystaniem funduszy w łącznej kwocie 23 520,00 złotych pozyskanych z dotacji Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Urzędu Gminy Rachanie oraz środków własnych Parafii, renowacja Figury z herbem Godziemba (zwanej też „Latarnią Umarłych”) z cmentarza parafialnego w Wożuczynie.
* W listopadzie powrócił do kościoła po pracach konserwatorskich obraz ołtarzowy „Św. Józef z Dzieciątkiem Jezus”. Prace sfinansowano na bazie dotacji Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz środków własnych Parafii, w łącznej kwocie 21 000,00 zł.
* W grudniu zakończony został II etap ratunkowych prac konserwatorskich przy kościelnym ołtarzu bocznym p.w. św. Antoniego. Prace zostały zrealizowane za kwotę 110 897,29 złotych, na które złożyły się: dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pomoc finansowa z budżetu Powiatu Tomaszowskiego oraz środki własne Parafii. Zakończenie prac przy ołtarzu planuje się zrealizować w 2023r. W tym też roku spodziewany jest powrót z prac konserwatorskich obrazu ołtarzowego z przedstawieniem Św. Marii Magdaleny, a także podjęte zostały starania, by móc przystąpić do ratowniczych prac konserwatorsko-restauratorskim ołtarza głównego z wożuczyńskiego kościoła.

Znajdź swoje miejsce w kościele

Bóg ma plan dla Ciebie

Jest wiele ludzkich spraw w których czujemy się samotni. Nasza codzienność obowiązki sprawiają, że nie zadajmy sobie pytania czy jest w życiu coś więcej? Na wiele pytań nie mamy odpowiedzi. Jednak chcemy szukać Kogoś, Kto może wpłynąć na bieg naszego życia. Tym kimś jest Jezus. To On stał się człowiekiem po to, aby nas odkupić od naszego grzechu. Zrób krok i zacznij szukać...

MINISTRANCI

To najważniejsza grupa religijna każdej parafii. Członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza poprzez modlitwę, służbę przy ołtarzu oraz troskę o piękno liturgii przybliżają siebie oraz innych ludzi do Boga.

KATOLICKIE STOWARZYSZENIE MŁODZIEŻY

Głównym zadaniem tej organizacji jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan oraz aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła przez szerzenie oraz upowszechnianie katolickich wartości i zasad we wszystkich dziedzinach życia, zwłaszcza społecznego i kulturalnego.

RYCERSTWO NIEPOKALANEJ

Od lutego 2023 roku w naszej parafii działa także koło Rycerstwa Niepokalanej, które skupia w swoich szeregach dziewczynki w wieku szkolnym. Ich zadaniem jest aktywne uczestnictwo w liturgii poprzez śpiew i muzykę, a także osobista praca nad sobą. Rycerki Niepokalanej, wraz z ministrantami, stanowią Służbę Liturgiczną w naszym kościele.

KRĄG BIBLIJNY

W naszej parafii działa Krąg Biblijny, powstały na podstawie założonych wcześniej grup biblijnych: św. Maksymiliana (zał. w 2018 r.) oraz św. o. Pio (zał. w 2019 r.).

LEGION MARYI

Legion Maryi to ruch maryjno-apostolski, założony przez sługę Bożego Franciszka Duffa, który zrzesza ludzi dążących do osobistej świętości.
Legion Maryi wziął swą nazwę od legionów rzymskich, gdyż ma być – tak jak one – niepokonaną armią Maryi.

Bądźmy w kontakcie

Dołącz do nas